Různé

Převalujete se a nemůžete usnout,ruší vás tikot budíku,jednoduchý trik je přiklopte budík sklenicí a bude klid,ráno vás jistě i tak vzbudí

Na hladkých plochách jako třeba na obkladech v koupelně stále padají věšáčky takzvané přísavky,jednoduchý trik je postříkejte přísavku lakem na vlasy a bude držet.

Pokud má vaše oblíbená kniha nebo sešit takzvaně oslí uši napravíte to tak že vlhký piják položíte na ohnutou stránku a tu pak přežehlíte teplou žehličkou

Jak se zbavit molů?Všude tam,kde se můžou vyskytovat dejte bobkový list

Na světlých vypínačích a zásuvkách se stopám po používání nevyhneme,bezpečně bez nebezpečí úrazu elektrickým proudem špínu odstraníme pomocí obyčejné školní gumy

Jak využít víčka z pet lahví? Udělejte si z nich závěs.Různě barevná víčka propíchněte tenkým zahřátým hřebíkem,pak je navlékněte na silonovou nit,vždy dvě víčka otvorem k sobě ty pak k sobě slepíte,za každým slepeným víčkem uděláme uzlík nebo přidáme barevné brčko,pokračujeme do požadované délky.

Myjete podlahu savem?Zůstává po tom nepříjemný zápach,tak do vody se savem přilejte pár kapek šamponu na vlasy,vůně šamponu zpříjemní úklid.

Máte třásně na koberci a stále běháte s hřebenem,tak jednoduše zespoda třásně podlepte lepící průhlednou páskou a budou vždy rovné.

Kličky na hladkých kožených tkaničkách do bot se při chůzi často rozvazují,tkaničky zbruste brusným papírem a už se to nestane.

Nalepili jste známku na dopis a zjistili jste,že jste udělali chybu,jak známku opět nalepit?Tak známku z obálky odstřihněte a ve vodní lázni ji uvolněte,pak nechte usušit a s trochou lepidla opět můžete použít.

Pokud malujete nebo natíráte a potřebujete si udělat pauzu,štětku obalte potravinovou folii,štětka neztvrdne ani nevyschne.

Máte okenní rámy potřísněné mušinci,vyčistěte je studeným černým čajem.

Máte pomačkané staré ozdobné stuhy na dárky,obtáhněte ji kolem rozehřáté varné konvice a tím se vyrovná a můžete ji znova použít.

Na umytí kukuřičného klasu,před vařením,nebo grilování nám dobře poslouží zubní kartáček,který vyčistí i ty nejmenší skulinky.

Vinné mušky spolehlivě odpuzuje smíchaný balsamikový ocet s troškou cukru,misku postavte ke košíku s ovocem a mušky zmizí,octomilky také odpuzuje koření hřebíčku.

Stěny mrazničky po rozmrazení a po umytí potřete glycerinem,pak se nevytváří silná vrstva námrazy a při odmrazení jde snáze odstranit.

Uklízíte a došel vám čistící prostředek tak smíchejte ocet a sůl na pastu poslouží na mytí vany,umyvadla,dřezu,vodovodních baterii,uvolňuje taky vodní kámen,pokud necháte déle působit odstraní i rez.

Umělecké skleněné nádoby do kterých se nevejde kartáč na láhve,vyčistíte tak,že do nádoby nasypete rozdrcené vaječné skořápky s citronovou šťávou a necháte asi 2 dny odstát a občas protřepete pak jen vypláchnete čistou vodou.

Prostředek proti vodnímu kameni do varné konvice vám poslouží i k pročištění wc mísy,použitou vodu z konvice do ní nalejte a nechte působit asi jednu hodinu pak spláchněte,bude zářit čistotou.

Do zdi zatlučete hřebík rychleji,když ho před tím potřete voskem nebo namočíte do tekutého mýdla,vyzkoušejte,budete překvapeni jak to funguje
Znečištěnou plochu žehličky vyčistíte,když na papír nasypete hrubou sůl a horkou žehličkou po ní přejíždíte

Zašlé vázy vyčistíte,když je naplníte bílým octem asi tak do jedné třetiny a nasypete bílou rýži necháte odstát občas protřepejte a potom důkladně vypláchněte studenou vodou

Masáž nohou-naplňte melé umyvadlo nebo kbelík teplou vodou přidejte pár kapek aromatického oleje do vody nasypejte skleněné kuličky ,potom je chodidly koulejte sem tam je to báječně uvolňující