Mumio

Mumio (indicky Shilajit) aneb přírodní léčivo z vrcholků Himaláje je považováno obyvateli střední Asie za tzv. "černé zlato", protože obsahuje všechny ochranné a oživující látky, nezbytné ke stabilizaci, zachování našeho zdraví a k boji s "civilizačními" chorobami. V západním světě je mumio jedním z nejzajímavějších asijských prostředků přírodního léčitelství. V Asii se mumio již po dvě tisíciletí používá k posílení organismu oslabeného pracovním vypětím, psychickou zátěží a stresy, nemocemi a stářím. Mumio rovněž přispívá ke zlepšení obranyschopnosti organismu, upravuje poruchy trávení i látkové výměny  a příznivě působí na kožní potíže. Pozitivní účinky mumia se v současnosti uplatňují také v biokosmetice, při péči o citlivou a problémovou pleť, a je osvědčeným prostředkem k léčbě a prevenci paradontózy. Byly prokázány léčebné účinky mumia při akné, ale také při hojení drobných kožních defektů

Mumio lze zakoupit ve formě tablety či kapsle, popřípadě čípku. V Rusku se dnes ordinuje mumiová kúra ještě před provedním obtížných chirurgických zákroků, za účelem celkového posílení organismu. Jako příklad můžeme uvést, že také bývalý ruský prezident Boris Jelcin před svou první operací srdce použil jako předoperační přípravu právě mumiovou kúru objednanou v Kyrgyzstánu. V Indii se o mumiu hovoří jako o "substanci pramene věčného mládí", protože mumio je zde ceněno především díky svým antioxidačním účinkům proti agresivnímu kyslíku a jeho volným radikálům. Mumio zpomaluje procesy stárnutí, zvyšuje mentální schopnosti, jako např. zvýšení pozornosti.

Použití při:

-  Alergiích
-  Hemeroidech
-  Impotenci
-  Nachlazení
-  Nedostatečnosti látkové výměny minerálních látek
   (především železa, selenu, hořčíku, zinku, jódu, draslíku,
   vápníku, síry, manganu, molybdenu a mědi)

-  Obtížně se hojících ranách
-  Onemocnění horních cest dýchacích                                    
-  Oslabení imunity
-  Osteoporóze
-  Paradontóze
-  Zánětech žil
-  Zlomeninách kostí
-  Žaludečních katarech a zánětech střevní sliznice

-  Akné
-  Ekzémech
-  Hemeroidech
-  Hnisavých a zanícených ranách
-  Neurodermitidě (svědivé záněty kůže)
-  Obtížně se hojících ranách                                       
-  Odřeninách
-  Paradontóze
-  Popáleninách
-  Zánětech kůže

Bronchitidy a onemocnění horních cest dýchacích
Mumio napomáhá uvolňování hlenů a rovněž působí protiastmaticky, i když terapie kortikoidy nebo jinými preparáty by neměla být přerušena a nahrazena mumiem. Mumio nejen zvyšuje odolnost proti bakteriálním a virovým onemocněním, ale zároveň také ničí stafylokoky, streptokoky aj. choroboplodné bakterie. Kromě toho mumio trojnásobně urychluje dobu léčby u onemocnění horních cest dýchacích (stabilizační a protizánětlivé účinky na sliznici) a tuberkulózy.
Užívání: třikrát denně 200 mg mumia (což je jedna tableta, popř. kapsle). Při léčbě astmatu a zápalu plic se navíc doporučeje 3x denně inhalace roztoku mumia, který lze připravit rozpuštěním 10g mumia v 100ml vroucí vody. Proti bolestem v krku se doporučuje kloktání vodního roztoku z 10g mumia a 100ml převařené vody a užívání tablety mumia třokrát denně.

Hemeroidy
Mumio působí protizánětlivě, utišuje svědění a napomáhá tvorbě nové sliznice.
Užívání: třikrát denně 200 mg mumia (což je jedna tableta, popř. kapsle) v kombinaci s aplikací mumiové masti

Hnisavé ušní záněty
Hnisavé ušní záněty (např. zánět středního ucha) jsou vyvolány bakteriemi, a obvykle se projevují současně s nachlazením.
Užívání: třikrát denně 200 mg mumia (což je jedna tableta, popř. kapsle) po dobu 30-ti dnů v kombinaci s aplikací ušních kapek, které si připravíme rozpuštěním 400 mg mumia (2 tablety) v 5ml převařené studené vody. Ušní kapky aplikujte několikrát denně po dobu 10-ti dnů.

Nedostatečná látková výměna minerálních látek
V ruské lidové medicíně se mumio používá preventivně při předpokládáných  projevech nedostatku železa, selenu, sodíku, vápníku, hořčíku, zinku, jódu, draslíku, síry, manganu, molybdenu a  mědi. Smysl  užívání mumia potvrzuje chemické složení tohoto doplňku stravy. V podstatě  mumio obsahuje všechny prvky periodocké soustavy mimo vzácné kovy.  Podrobnější informace naleznete ve složení mumia.
Užívání: preventivní dávkování třikrát denně 200 mg mumia (což je jedna tableta, popř. kapsle) po dobu 30-ti dnů, poté 10-ti denní pauza a poté léčbu opakovat po dobu 30-ti dnů

Osteoporóza
Osteoporóza, neboli  řídnutí kostí či úbytek kostní hmoty, se  v dnešní době stala velmi rozšířenou nemocí. Dochází  k odbourávání většího množství vápníku z kostní tkáně, než se v ní ukládá. Úbytek vápníku je trvalý, kosti slábnou, ztrácí svou stabilitu a snáze se lámou. Osteoporóza postihuje především ženy v období menopauzy a po něm, a ženy s hormonálními problémy. Mumio podporuje ukládání vápníku v kostní hmotě, zároveň je v mumiu obsažený zinek, který přispívá k udržování kostní hmoty. Mumio je také jediným přírodním zdrojem stroncia.
Užívání: dlouhodobé preventivní dávkování třikrát denně 200 mg mumia (což je jedna tableta, popř. kapsle)

Paradontóza
Paradontóza je zánětlivé onemocnění dásní, které ohrožuje velkou část lidské populace. Záněty dásní vyvolávají bakterie a choroboplodné zárodky v dutině ústní. Hlavním příznakem parodontózy je vleklý zánět dásně okolo zubu, vznik tzv. chobotů a postupně postižení hlubších struktur parodontu včetně kosti zubního lůžka. Většinou doprovázený nepříjemným zápachem z úst. Příčinou je špatná hygiena dutiny ústní a vznik zubního kamene. Počínající stádium parodontitidy není bolestivé. Člověk pozoruje krvácení z dásní a nepříjemný pocit v ústech.  Jak již bylo několikrát zmíněno, mumio je známo svými antibakteriálními účinky a zároveň zvyšuje odolnost proti bakteriálním onemocněním.  Při potírání dásní roztokem z mumia dochází k postupnému odeznění zánětu a ke "stahování" dásní.
Užívání: třikrát denně tableta mumia (v akutních stavech lze dávku několikrát znásobit) v kombinaci s potíráním dásní roztokem z mumia, který si připravíme rozpuštěním 600 mg mumia (3 tablety) v 5ml převařené studené vody.

Podpora a zvýšení imunity
Lidský organismus má  velmi výkonný obranný systém.  Imunita člověka je ovšem oslabována každodenním stresem, nesprávnou stravou, nedostatkem pohybu, alkoholem, nadměrným užíváním léků apod. Zároveň s přibývajícím věkem slábnou imunitní reakce. Abychom předcházeli oslabování imunitní systému je potřeba dbát zásad správného životního stylu a náš imunitní systém cíleně posilovat. Aplikací mumia se snižuje náchylnost k infekcím v oblasti krku, nosu a uší, dochází k výraznému snížení infekcí močových cest. Oslabená imunita v důsledku působení dlouhodobého stresu je rovněž díky účinkum mumia snížena na minimum. Rozsáhlá odborná studie dokládá, že osoby jež absolvují dvakrát do roka preventivní mumio kúru, onemocní podstatně méně než jiní jedinci. Stimulačnímu účinku na imunitní systém částečně přispívá jak obsah zinku, tak obsah hořčíku v mumiu. V Asii a Rusku je mumio pokládáno za přírodní antibiotikum, které lidský organismus nejen posilují, ale zároveň také léčí. Po katastrofě jaderné elektrárny v Černobylu byly ozářené osoby ošetřeny mumiem a bylo prokázáno, že mumio úspěšně eliminuje chorobné změny krve, vyvolané ionizujícím zářením (posiluje počet leukocytů).
Užívání:
Doporučuje se zopakovat 3x za sebou cyklus užívání 100% očištěného mumia (tablety nebo kapsle) po dobu 10 dní, poté 5 dní pauza. Po ukončení by měla následovat 20-ti denní pauza a celý cyklus se může znova opakovat.

Poruchy potence
Nedostatečně fungující erekce může mít několik příčin, například souvisí s nedostatečným vylučuváním hormonů, s tvorbou tzv. mužského hormonu tetosteronu. Jedním z nezbytných faktorů tvorby hormonů je kovový zinek, tzn. nedostatek zinku způsobuje nedostatek testosteronu. Zinek je nepostradatelný pro tvorbu bílkovin  a hraje také významnou roli pří dělení buněk, které neprobíhá v dostatečném rozsahu(rovněž i u spermií). Mumio obsahuje nejen zinek, ale i železo, což má význam pro mužskou rozmnožovací schopnost. Kvalitu spermatu podporuje dle věděckých zkoumání kombinace mumia se šťávou z borůvek, mrkve či rakytníku úzkolistého.
Užívání: jedenkrát denně vždy po ránu 2 tablety mumia na lačný žaludek (nebo dvakrát denně, tj. ráno a večer 2 tablety mumia) po dobu 25 - 28 dní. Dle literarury se kvalita spermatu zlepšuje již po týdenní terapii.

Trombózy
Trombóza je tzv. krevní ucpávka , pevně zachycená na určitém místě cévy. Trombóza se může dostavit při dlouhodobém pobytu na lůžku, při pooperačních či poporodních stavech, ale také např. při dlouhém letu, apod. Jedná se o cévní onemocnění. Ruští lékaři zjistili, že nejúčinnější léčba je kombinace mumia a extraktu z Jírovce maďalu (neboli Koňského kaštanu). Lékaři ordinovali MUMIVENOL pacientům třikrát denně po jedné kapsli po dobu měsíce. Pacienti neužívali žádné další léky a klinické, biochemické a krevní zkoušky prokázaly, že se otoky zmenšily již po týdenním užívání Mumivenolu. Po měsíční kúře symptomy onemocnění zcela odezněly a obsah hemoglobinu, počet erytrocytů a leukocytů se normalizoval
Užívání: třikrát denně jedna kapsle MUMIVENOLU po jídle po dobu 1 měsíce, poté 10 dní pauza a kúru lze znova opakovat.

Zlomeniny
Během šedesátýchlet bylo v Taškentu mumio testováno při léčbě těžkých zlomenin a obnově chrupavek. Rentgenologická i klinická vyšetření potvrdila, že hojivá osifikace kostní tkáně byla o 14 - 17 dní rychlejší než u pacientů, kteří mumio neužívali. Příčina urychlení je způsobena obsahem stroncia v mumiu, které je chemicky blízké vápníku a baryu. Stroncium společně s vápníkem přispívá k remineralizaci kostí.
Užívání: třikrát denně 200 mg mumia (což je jedna tableta, popř. kapsle) po dobu 30-ti dnů, poté 10-ti denní pauza a poté léčbu opakovat po dobu 30-ti dnů.

Žaludeční a střevní onemocnění
Traduje se, že žaludek je "zrcadlem duše", což znamená že ve stavech duševního stresu se nám projevují žaludeční obtíže, které mohou při dlouhodobém stresu přerůst až v žaludeční neurózu nebo žaludeční vředy. Známkou žaludeční neurózy mohou být následující potíže: pocit plného břicha, nevolnost, která se projevuje především ve stresových situacích, zvracení, pálení žáhy, nadýmání, ztráta chuti k jídlu. Pozitivní účinek mumia byl prokázán u pacientů, kteří při léčbě žaludečních obtíží užívali během období 1měsíce dvakrát denně tabletu mumia (vždy 30 minut před jídlem). Po ukončení terapie, která trvala dvakrát 30 dní s desetidenní přestávkou, byli všichni nemocní bez potíží. U žádného z pacientů se neobjevily ani náznaky vedlejších účinků. Mumio je velmi hodnotné díky komplexnosti svých složek a baktericidních účinků. Složky mumia výrazně snižují množství žaludečních šťáv, odváděných z žaludku. Mimo jiné kyselina benzoová, obsažená v mumiu, uvolňuje křeče, proto se mumium používá rovněž při střevních kolikách.
Užívání: třikrát denně 200 mg mumia (což je jedna tableta, popř. kapsle) po dobu 30-ti dnů, poté 10-ti denní pauza a poté léčbu opakovat po dobu 30-ti dnů.

Žilní onemocnění/nitrožilní záněty
Především onemocnění křečovými žílami jsou v dnešní populaci silně rozšířené. Cévní poruchy jsou podporovány především  nezdravým a uspěchaným životním stylem. Ruští lékaři zjistili, že nejúčinnější léčba je kombinace mumia a extraktu z Jírovce maďalu (neboli Koňského kaštanu). Lékaři ordinovali MUMIVENOL pacientům třikrát denně po jedné kapsli po dobu měsíce. Pacienti neužívali žádné další léky a klinické, biochemické a krevní zkoušky prokázaly, že se otoky zmenšily již po týdenním užívání Mumivenolu. Po měsíční mumio kúře symptomy onemocnění zcela odezněly a obsah hemoglobinu, počet erytrocytů a leukocytů se normalizoval
Užívání: třikrát denně jedna kapsle MUMIVENOLU po jídle po dobu 1 měsíce, poté 10 dní pauza a kúru lze znova opakovat.

 

Mumivenol je doplněk stravy obsahující kombinaci  100% přírodního mumia a extraktu ze semen Koňského kaštanu. Je vhodný zejména pro osoby, které trpí křečovými žilami, záněty žil, hemeroidy a dalšími projevy chronické žilní nedostatečnosti. Celkově posiluje organismus.Extrakt z Jírovce maďalu (Koňského kaštanu) obsahuje účinnou látku aescin, která podporuje správný oběh krve v žilách. Zlepšuje mikrocirkulaci v žilách, ovlivňuje jemné cévy (kapiláry, vlásečnice), zpevňuje jejich stěnu. Napomáhá v hojení bércových vředů a snižuje křehkost a lomivost jemných cév.