Hrníčková kuchařka

*Jablkové záviny
2 skleničky hladké mouky,3 lžíce tuku,2 žloutky,sůl,3 lžíce mléka,1/3 kostky tuku,1/2 skleničky hladké mouky,tuk na potření plechu,hladká mouka na vyválení,vejce na potření.asi 5 jablek,5 lžic krupicového cukru,mletá skořice,3 lžíce strouhanky.
Do mísy prosejeme mouku,přidáme rozehřátý tuk,žloutky rozšlehané s mlékem,sůl a vypracujeme vláčné těsto.Větší dávku tuku rozehřejeme a vmícháme menší dávku mouky.Utěrkou položenou na stole posypeme moukou,přidáme větší těsto a rozválíme je v tenký velký plát.Potřeme jej řídkým moučným těstem,posypeme strouhankou a rozkrojíme na půlky.Poklademe je jablky nakrájenými na tenké plátky,posypeme cukrem a skořicí a oba díly postupně stočíme v záviny.Přeložíme je na vymaštěný plech,potřeme rozšlehaným vejcem a vložíme do středně vyhřáté trouby.

*Záviny z tvarohového těsta
3 skleničky,hladké mouky,1 kostka tuku,1 kostka měkkého tvarohu,1 vejce,sůl,hladká mouka na vyválení,vejce na potření,mletá skořice,6 jablek,strouhanka,krupicový cukr,3 lžíce hrozinek,tuk na vymaštění plechu.
Na vál prosejeme mouku,přidáme drobně nakrájený tuk a promneme,přidáme tvaroh,vejce,sůl a krátce vypracujeme těsto.Rozválíme je v obdélník,z každé strany jej přeložíme přes sebe a uložíme do chladničky asi na půl hodiny.Pak je rozdělíme na tři díly a záviny připravíme podle způsobu uvedeného v předchozím receptu.

*Piškotová roláda s džemem
4 vejce,1 sklenička krupicového cukru,3/4 skleničky hladké mouky,papír na pečení,džem nebo marmeláda,moučkový a vanilkový cukr,2 lžíce oleje.
Vejce šleháme s cukrem do husté pěny,postupně přidáváme 4 lžíce teplé vody a šleháme dále.Napěněné těsto přeložíme do široké mísy,na celý povrch prosejeme mouku,lehce promícháme,pak vmícháme olej a těsto rozetřeme na papír na pečení položený na plechu.Volný okraj těsta ohradíme složeným alobalem,těsto vložíme do horké trouby a upečeme.Upečené těsto překlopíme na utěrku jemně posypanou drobným krupicovým cukrem,papír lehce potřeme vodou pomocí štětečku a hned sejmeme.Tvrdé konce korpusu odkrojíme,roládu potřeme džemem,rozvařeným s dvěma lžícemi vody a horký korpus hned stočíme,Před podáváním pocukrujeme.

*Piškotová bábovka
4 vejce,1 sklenička krupicového cukru,1/2 kostky másla,1 1/2 skleničky polohrubé mouky,tuk na vymaštění a hrubá mouky na vysypání formy.
Změklé máslo rozetřeme s poloninou dávky cukru,postupně všleháme žloutky a napěníme.Z bílků ušleháme sníh,přidáme po částech zbylý cukr a ušleháme dohusta.Lehce jej vmícháme do žloutkové pěny současně s prosátou moukou a hladké těsto vložíme do malé bábovkové formy vymazané tukem a vysypané hrubou moukou.Upečenou bábovku necháme stát asi 5 minut ve formě,pak ji vyklopíme a pocukrujeme.

*Jemná bábovka s kandovaným ovocem
1/2 kostky tuku,1 sklenička moučkového cukru,5 vajec,špetka soli,1 1/2 skleničky hladké mouky,1 balíček pudinkového prášku s vanilkovou příchutí,2 lžíce mléka,4 lžíce kandovaného ovoce.
Změklý tuk rozetřeme s částí cukru,postupně vmícháme žloutky a hodně napěníme.Pak přidáme část mouky prosáté se solí,pudinkový prášek a mléko.Z bílků ušleháme sníh,přidáme zbytek cukru,ušleháme dohusta a lehce jej vmícháme do těsta současně se zbytkem mouky a kandovaným ovocem.Těsto nalijeme do vymazané a vysypané formy,vložíme do málo vyhřáté trouby a upečeme.Upečenou necháme stát 5 minut a pak ji vyklopíme a pocukrujeme.

*Smetanová bábovka
1/2 kostky másla,6 vajec,1 sklenička jemného krupicového cukru,3/4 skleničky smetany ke šlehání,3 skleničky polohrubé mouky,3/4 balíčku prášku do pečiva,kůra z 1 citronu.
Změklé máslo napěníme s větší částí cukru,postupně vmícháme žloutky a hodně napěníme.Pak přidáme smetanu a trochu mouky,citronovou kůru a promícháme.Z bílků ušleháme sníh,přidáme zbytek cukru,ušleháme dohusta a lehce jej vmícháme do žloutkového těsta současně se zbylou moukou prosátou s kypřícím práškem.Těsto nalijeme do vymaštěné a hrubou moukou vysypané formy a vložíme do středně vyhřáté trouby.

*Kokosová bábovka
1/3 kostky tuku,3 vejce,3/4 skleničky moučkového cukru,1/3 balíčku kypřícího prášku do pečiva,1/2 skleničky strouhaného kokosu,1 1/2 skleničky hladké mouky,3/4 skleničky mléka,2 lžíce škrobové moučky.
Změklý tuk rozetřeme s částí cukru,postupně přidáme žloutky a napěníme.Přilijeme mléko,přidáme kokos,část mouky a promícháme.Z bílků ušleháme sníh,po částech přidáme zbývající cukr,ušleháme dohusta a vařečkou jej lehce vmícháme do žloutkové pěny současně se zbylou moukou prosátou s kypřicím práškem a škrobovou moučkou.Těsto nalijeme do vymazané a vysypané formy,vložíme do středně vyhřáté trouby.

*Čokoládová bábovka
1/3 kostky másla nebo tuku,3/4 skleničky moučkového cukru,3 vejce,1/2 skleničky mléka,1 1/2 skleničky hladké mouky,1/2 balíčku čokolády,1/3 balíčku kypřícího prášku.
Změklé máslo rozetřeme s částí cukru,postupně přidáme žloutky a hodně napěníme.Vmícháme mlék a část mouky.Z bílků ušleháme sníh,postupně do něj přidáme zbylý cukr a ušleháme dohusta.Lehce jej vařečkou vmícháme do žloutkové směsi současně s čokoládou a se zbylou moukou prosátou s kypřícím práškem.Těsto nalijeme do vymazané a vysypané formy.Pečeme ve středně vyhřáté troubě.

*Rybízový dort se šlehačkou
1 sklenička hladké mouky,1/2 kostky tvarohu 1/3 kostky tuku,2 lžíce mléka,1 žloutek,hladká mouka na vyválení,moučkový cukr,tuk na potření formy,1 kelímek smetany ke šlehání,1 balíček ztužovače šlehačky,1 talířek rybízu.
Na vál prosijeme mouku,přidáme drobně nakrájený tuk a vše promneme.Přidáme tvaroh,mléko,žloutek a krátce vypracujeme hladké těsto.Necháme je v chladničce asi půl hodiny odležet,pak je rozválíme v kolo,vložíme do vymaštěné formy,pak do horké trouby a upečeme.Po vychladnutí korpus přeložíme na rovnou mísu,potřeme džemem,poklademe rybízem a ten pocukrujeme.Celý povrch dotru potřeme vetší částí šlehačky ušlehané se ztužovačem a ozdobíme zbylou šlehačkou a rybízem.

*Ořechový koláč
1/2 kostky másla nebo tuku,3/4 skleničky moučkového cukru,2 vejce,1 lžíce instantní kávy,1 sklenička hladké mouky,1/4 balíčku kypřícího prášku,1 sklenička mletých ořechových jader,1/2 balíčku čokolády,2 lžíce rumu.
Poleva:3/4 skleničky moučkového cukru,rum
Změklé máslo rozetřeme s částí cukru a s instantní kávou,postupně přidáme žloutky a hodně napěníme.Pak vmícháme lžící mouky a rum.Z bílků ušleháme sníh,po částech přidáme zbylý cukr a ušleháme dohusta.Lehce jej vmícháme do žloutkové pěny současně s ořechy,hrubě nastrouhanou čokoládou a se zbylou moukou prosátou s kypřícím práškem.Těsto nalijeme do vymaštěné a vysypané koláčové formy,povrch uhladíme,při tom těsto mírně nahrneme k obvodu formy, a vložíme do středně vyhřáté formy.Upečený koláč necháme 5 minut stát,pak vyklopíme a po vychladnutí polijeme polevou.

*Jemný borůvkový koláč
1/3 kostky másla nebo tuku,3/4 skleničky moučkového cukru,3 vejce,1/2 skleničky mléka,1 1/2 skleničky polohrubé mouky,2 skleničky borůvek,1/3 balíčku kypřícího prášku.
Drobenka:4 lžíce polohrubé mouky,2 lžíce másla,2 lžíce moučkového cukru,špetka mleté skořice.
Změklé máslo rozetřeme s částí cukru,postupně přidáme žloutky a napěníme.Pak přidáme mléko,část mouky a vše promícháme.Z bílků ušleháme sníh,přisypeme zbylý cukr a ušleháme dohusta.Lehce jej vmícháme do žloutkového těsta současně s moukou prosátou s kypřícím práškem a těsto nalijeme do vymaštěné,hrubou moukou vysypané koláčové formy.\povrch uhladíme a těsto posypeme borůvkami,potom drobenkou,vložíme do středně vyhřáté trouby a upečeme.

*Rychlý ovocný koláč
2 vejce,3/4 skleničky moučkového cukru,1/3 kostky tuku,3/4 skleničky mléka,2 skleničky polohrubé mouky,1/2 balíčku kypřícího prášku,1 talířek ovoce(broskve,třešně,borůvky).
V micse rozšleháme vejce,cukr rozehřátý tuk a vlažné mléko,po částech lehce vmícháme vařečkou mouku prosátou s kypřícím práškem a těsto nalijeme do vymaštěné,moukou vymazané koláčové formy.Povrch těsta uhladíme,trochu je nahrneme k obvodu formy,poklademe ovocem a upečeme v mírně vyhřáté troubě.

*Jogurtový koláč s ovocem
1 sklenička bílého jogurtu,2 vejce,3/4 skleničky oleje,1 sklenička moučkového cukru,4 lžíce rybízové marmelády,2 skleničky polohrubé mouky,1/2 balíčku kypřícího prášku,1 talířek ovoce.
V míse rozšleháme jogurt,vejce,olej a cukr,na celý povrch prosejeme mouku a kypřící prášek a těsto krátce promícháme s vařečkou.Nalijeme je do vymaštěné,moukou vysypané koláčové formy,povrch uhladíme a při tom mírně nahrneme k obvodu formy.Poklademe je ovocem,vložíme do středně vyhřáté trouby a upečeme.Marmeládu rozvaříme se dvěma lžícemi vody,potřeme jí koláč hned po vytažení z trouby a necháme jej vychladnout.

*Rychlé kakaové řezy
2 skleničky bílého jogurtu(400ml),1 sklenička moučkového cukru,1 vejce,2 skleničky polohrubé mouky,2 plné lžíce kakaa,1/2 balíčku kypřícího prášku,džem,1/2 skleničky mletých ořechů,6 lžic oleje.
Jogurt rozšleháme s cukrem a vejcem,po lžících přidáváme olej a napěníme.Do těsta prosijeme mouku,kakao a kypřící prášek,vše lehce promícháme vařečkou a nalijeme na papír na pečení položený na plechu.Těsto rozhrneme ve stejnoměrnou vrstvu,okraj papíru zvedneme,aby se těsto neroztékalo a upečeme je ve středně vyhřáté troubě.Po vytažení z trouby potřeme plát horkým džemem rozvařeným se dvěma lžícemi vody a posypeme mletými ořechy.

*Levné kakaové řezy
1/2 kostky tuku,1 sklenička moučkového cukru,2 vejce,1 1/2 skleničky polohrubé mouky,1/2 balíčku kypřícího prášku,3 plné lžíce kakaa,1 sklenička a 2 lžíce mléka,marmeláda,1 1/2 skleničky moučkového cukru,2 lžíce citronové šťávy.
Změklý tuk rozetřeme s cukrem,postupně všleháme vejce,potom po částech vmícháme mouku prosátou s kypřícím práškem,kakaem a mlékem.Těsto nalijeme na vymazaný a vysypaný plech,povrch uhladíme a upečeme.Vychladlý koláč potřeme marmeládou a polijeme citronovou polevou z cukru a citronové šťávy.

*Rychlé řezy z podmáslí
1 sklenička podmáslí,1 vejce,1 sklenička moučkového cukru,5 lžic oleje,1 1/2 skleničky polohrubé mouky,1/2 balíčku kypřícího prášku,,marmeláda.
Poleva:1 balíček čokolády na vaření,3 lžíce másla.
Podmáslí rozšleháme v míse s vejcem,cukrem a olejem,do směsi přidáme mouku s kypřícím práškem a vše lehce promícháme.Těsto nalijeme do menšího pekáče vyloženého pečícím papírem,rozhrneme a upečeme.Po vychladnutí potřeme plát marmeládou rozvařenou se dvěma lžícemi vody a po zaschnutí polijeme polevou.

*Jemné tvarohové řezy
1 sklenička polohrubé mouky,1 lžička kypřícího prášku,3/4 skleničky moučkového cukru,2 vejce,3 lžíce mléka,1/3 kostky másla,kousek čokolády,
Tvarohová náplň:1 balíček tvarohu,4 lžíce smetany,1/2 skleničky krupicového cukru,2 lžíce hrubé mouky,nastrouhaná citronová kůra.
Změklé máslo rozetřeme s cukrem,postupně vmícháme vejce,potom mléko a mouku s kypřícím práškem.Nakonec vmícháme hrubě nastrouhanou čokoládu.Těsto rozetřeme do vymaštěného a vysypaného menšího pekáče,přitom je nahrneme tak aby u okrajů bylo v poněkud vyšší vrstvě a předpečeme ve střední troubě.Potraviny pro náplň smícháme,rozetřeme na předpečené těsto a dopečeme asi 20 minut.

*Piškotová bublanina s ovocem
5 vajec,1 sklenička moučkového cukru,1 1/2 skleničky hladké mouky,4 lžíce oleje,vanilkový cukr,tuk na vymaštění,1 talíř čerstvého nebo kompotovaného ovoce.
Vejce ušleháme s cukrem v hustou pěnu,přidáme 3 lžíce horké vody a šleháme opět do zhoustnutí.Ze šlehače přeložíme těsto do široké mísy,přidáme vanilkový cukr,na celou plochu prosejeme mouku a těsto lehce promícháme.Pak vmícháme olej.
Těsto nalijeme do vymaštěného a vysypaného pekáče,povrch uhladíme,poklademe ovocem a pečeme.

*Rychlý ořechový chlebíček
1/4 kostky másla,1 vejce,1 sklenička cukru,1 1/2 skleničky polohrubé mouky,1/2 skleničky mletých ořechů,3/4 skleničky mléka,1/2 balíčku kypřícího prášku.
Rozehřáté máslo rozšleháme s vejcem,vlažným mlékem a cukrem,přisypeme mouku s kypřícím práškem a mleté ořechy,těsto krátce promícháme a nalijeme do chlebíčkové formy vymazané a vysypané hrubou moukou.Povrch uhladíme těsto ve středu podélně trochu vyhloubíme a upečeme.

*Srnčí hřbet
5 vajec,3/4 skleničky moučkového cukru,3/4 skleničky mletých ořechů,1 lžíce hladké mouky,1/2 balíčku čokolády,2 lžíce strouhanky,3 lžíce vína,2 lžíce mandlí,marmeláda.
Poleva:1 balíček čokolády na vaření,3 lžíce másla
Žloutky rozetřeme s cukrem,do husté pěny,vmícháme ořechy,mouku,hrubě nastrouhanou čokoládu a strouhanku,předem namočenou ve víně.Z bílků ušleháme sníh,lehce jej vmícháme do připraveného těsta,vše nalijeme do vymaštěné a vysypané
chlebíčkové formy,vložíme do mírně vyhřáté trouby a upečeme.Vychladlý hřbet vyklopíme,do podlouhlé jamky dáme trocha marmelády a po zaschnutí hřbet polijeme polevou.

*Palačinky zapečené s tvarohem
3 skleničky mléka,2 1/2 skleničky polohrubé mouky,2 vejce,špetka soli.2lžíce cukru,tuk na pečení,máslo na vymaštění pekáčku.
Náplň:1 balíček měkkého tvarohu,3 lžíce cukru,1 vejce,3 lžíce rozinek.
Přeliv:1 sklenička mléka,2 vejce,1 lžíce cukru.
Mléko,mouku,vejce,sůl a cukr dobře rozšleháme a necháme chvíli stát.Usmažíme palačinky,potřeme je tvarohovou náplní
(opláchnuté rozinky spaříme vařící vodou,ostatní potraviny smícháme a přidáme rozinky)Stočíme je rozkrojíme na půlky,složíme do vymaštěného pekáčku a předpečeme v troubě.Potraviny pro přeliv rozšleháme,nalijeme na předpečené palačinky a pečeme až přeliv ztuhne.

*Lívanečky s ovocem
2 1/2 skleničky kysaného mléka,asi 3 skleničky hladké mouky,2 vejce,3/4 balíčku kypřícího prášku,1 talířek měkkého ovoce(borůvky,jahody,maliny,ostružiny),1 bílý jogurt,tuk na smažení,moučkový a vanilkový cukr,sůl.
Mléko rozšleháme s cukrem,žloutky,kypřícím práškem.Vmícháme tuhý sníh z bílků a smažíme lívanečky.Horké lívanečky poklademe částečně rozmačkaným ovocem,posypeme cukrem a vanilkovým cukrem,pokapeme jogurtem a hned podáváme.

*Rýžový nákyp s ovocem
4 skleničky mléka,1 1/2 skleničky rýže,3 lžíce másla,2 vejce,3/4 skleničky krupicového cukru,vanilkový cukr,sůl,1 kostka měkkého tvarohu,1 talířek ovoce,tuk na vymaštění formy,ovocný sirup.
Rýži spaříme a a vsypeme do vařícího mléka,mírně osolíme,přidáme část másla a za občasného míchání ji uvaříme doměkka.Tvaroh rozmícháme se změklým máslem a s větší částí cukru,vanilkovým cukrem a žloutky,pak přidáme tuhý sníh z bílků,do něhož jsme všlehali zbytek cukru.Těsto nalijeme do nákypové formy nebo pekáčku,vymaštěného tukem,poklademe nakrájeným ovocem a upečeme ve středně vyhřáté troubě.Upečený nákyp pocukrujeme a podáváme podlitý zředěným sirupem.

*Zalévané piškoty
1 balíček piškotů.1 1/2 skleničky mléka,1/2 balíčku vanilkového pudinku,krupicový cukr(podle chuti)džem,4 lžíce mléka,1 talířek ovoce.
V části studeného mléka rozmícháme pudinkový prášek,vlijeme je do ostatního horkého mléka,přivedeme k varu a povaříme minutu.Krém z plotýnky sejmeme a osladíme podle chuti.Piškoty spojíme po dvou s džemem,pokropíme mlékem a necháme prosáknout.Misku vyložíme svačinovým papírem,ve vrstvách do ní urovnáme piškoty,drobně nakrájené ovoce a vše zaléváme krémem.Necháme v chladničce proležet nejlépe přes noc,před podáváním vyklopíme na rovnou misku a nakrájíme na porce.

*Mandlový chlebíček
7 vajec,1 sklenička cukru,špetka mleté skořice,šťáva z půlky citronu,3/4 skleničky mletých neloupaných mandlí,2 lžíce strouhanky,1 1/2 skleničky hladké mouky,1/3 balíčku kypřícího prášku,džem.
Z bílků ušleháme sníh,přidáme cukr a ušleháme dohusta.Ze šlehače přeložíme sníh do široké mísy,lehce vařečkou vmícháme žloutky,citronovou šťávu,potom ,mandle,skořici,strouhanku a mouku prosátou s kypřícím práškem.Těsto nalijeme do vymaštěného a hrubou moukou vysypané formy,nahrneme je trochu ke stěnám formy a chlebíček vložíme do málo vyhřáté trouby.Vychladlí chlebíček vyklopíme,rozkrojíme na půlky,potřeme džemem a půlky opět spojíme.

*Jemný jahodový koláč
2 skleničky hladké mouky,1/2 kostky tuku,1/2 skleničky moučkového cukru,1 žloutek,jahodový džem,1 talířek malých jahod.
Krém: 1 1/2 skleničky mléka,1/2 balíčku pudinkového prášku s vanilkovou příchutí,1 žloutek,1/2 skleničky krupicového cukru.
Na vál prosejeme mouku a cukr,přidáme nadrobno nakrájený tuk a vše promneme.Přidáme lžíci vody,žloutek a krátce vypracujeme.Těsto vložíme do mikrotenového sáčku a necháme v chladničce asi půl hodiny odležet.Potom těsto rozválíme v kolo na válu posypaném moukou,vyložíme jím vymazanou koláčovou formu,převislé okraje odkrojíme,těsto na dně propícháme vidličkou a pokryjeme kolem alobalu:Předpečeme je v horké troubě do zlatožluta,pak alobal odstraníme,korpus na dně potřeme džemem,poklademe jahodami,přelijeme krémem a zvolna dopečeme,až krém trochu ztuhne.
Příprava krému-Uvedené potraviny rozšleháme,za stálého míchání ohřejeme k varu a povaříme minutu.

*Koláč plněný meruňkami
2 skleničky hladké mouky,1/2 skleničky hrubé mouky,1 lžička kypřícího prášku,1/2 skleničky moučkového cukru,1 žloutek,
1/2 kostky tuku,3 lžíce mléka,vejce na potření.
Nádivka:1 talířek meruněk,krupicový cukr,citronová šťáva.
Na vál prosejeme mouku,kypřící prášek a cukr,přidáme žloutek a drobně nakrájený tuk,vše promneme a přidáme mléko.Krátce vypracujeme hladké těsto,vložíme do mikrotenového sáčku a uložíme do chladničky na půl hodiny.Těsto rozkrojíme na poloviny,z každé vyválíme pomocí válečku do lehce vymaštěné koláčové formy,poklademe je půlkami meruněk(řeznou plochou nahoru) ty posypeme krupicovým cukrem,pokapeme citronovou šťávou a okraje těsta potřeme vodou.Koláč pokryjeme druhým kolem těsta,okraje obou těst spojíme přitisknutím a obkrojíme rádylkem.Koláč potřeme rozšlehaným vejcem,mírně propícháme vidličkou a upečeme ve středně vyhřáté troubě.

*Jablkový koláč s polevou
4 vejce,1 sklenička moučkového cukru,3 lžíce oleje,2 jablka,2 lžíce rozinek,špetka mleté skořice,1 1/2 skleničky hladké mouky,3 lžičky kypřícího prášku.
Poleva:1 balíček čokolády,2 lžíce másla
Vejce ušleháme s cukrem v hustou pěnu,po lžičkách přidáme olej a ušleháme opět dohusta.Pak vmícháme oloupaná,hrubě nastrouhaná jablka,propláchnuté rozinky,skořici a mouku s kypřícím práškem.Těsto nalijeme do vymaštěné,hrubou moukou vysypané koláčové formy,povrch uhladíme,těsto mírně nahrneme k obvodu a vložíme do středně vyhřáté trouby.Upečený koláč necháme stát 5 minut ve formě,pak jej vyklopíme a po vychladnutí polijeme polevou-Čokoládu rozlámeme na kousky vložíme do hrnku,přidáme máslo a vše postavíme do horké vodní lázně.Mícháme při mírném zahřívání,až vznikne hladká poleva.Hned ji použijeme na koláč.

*Linecký koláč s ořechovou náplní
1 1/2 skleničky hladké mouky,špetka soli,1/3 skleničky moučkového cukru,1/2 kostky másla,1 žloutek,2 lžíce studené vody,hladká mouka na vyválení,tuk na potření formy.
Náplň:2 vejce,4 lžíce krupicového cukru,3 lžíce hladké mouky,1/2 skleničky mletých ořechových jader,špetka mleté skořice.
Na vál prosejem mouku a sůl.Přidáme žloutek a vodu a krátce vypracujeme hladké těsto.Vložíme je do mikrotenového sáčku,necháme v chladničce půl hodiny odležet,potom jej rozválíme v kolo a položíme je do mírně vymaštěné dortové formy.Lehce je propícháme vidličkou a předpečeme v horké troubě.Pak je potřeme náplní a dopečeme ve středně vyhřáté troubě.Příprava náplně: Z bílků ušleháme sníh,lehce do něj vmícháme žloutky a cukr,potom přidáme prosátou mouku,ořechy,skořici a lehce promícháme.Hned použijeme.

*Ovocné jogurtové řezy
3 hrnky výběrové mouky,2 bílé jogurty,1 hrnek pískového cukru,1/2 hrnku oleje,2 vejce,1 prášek do pečiva,ovoce.
Drobenka:3 lžíce polohrubé mouky,2 lžíce moučkového cukru,1 lžíce másla-vše rozdrobíme v sypkou směs.
Mouku smícháme s práškem do pečiva a cukrem,přidáme jogurt,olej,vejce a vše v míse promícháme.Těsto nalijeme na vymazaný a vysypaný plech,poklademe ovocem,posypeme drobenkou a upečeme.

*Hrnkové borůvkové řezy
2 hrnky hladké mouky,1a1/2 polohrubé mouky,3 hrnky vlažného mléka,1/2 hrnku pískového cukru,špetka soli,1-2 vejce,borůvky.
Mouku,cukr,mléko,vejce a špetku soli v míse dobře rozkvedláme.Těsto nalijeme na plech,který jsme předtím vymastili.Na těsto nasypeme čerstvé nebo mražené borůvky a upečeme.Vychladlé pocukrujeme.

*Biskupský chlebíček
6 vajec,1 sklenička moučkového cukru,1 1/2 skleničky polohrubé mouky,1 balíček pudinkového vanilkového prášku,1/2 balíčku rozinek,1/2 skleničky ořechových jader,2 lžíce kandovaného ovoce,1/2 balíčku čokolády,3 lžíce mléka,1 prášek do pečiva.
Vejce ušleháme s cukrem v hustou lehkou pěnu,ze šlehače ji přeložíme do široké mísy,na celý povrch prosejeme mouku,pudinkový prášek,přidáme rozinky,mléko,nakrájené kandované ovoce a ořechová jádra,hrubě nastrouhanou čokoládu a vše lehce promícháme vařečkou.Těsto vlijeme do vymaštěné a moukou vysypané formy,povrch uhladíme tak aby těsto bylo u krajů ve vyšší vrstvě,vložíme do trouby a upečeme.

*Mokré kakaové řezy
3 hrnky polohrubé mouky,1 hrnek vody,1 a 1/2 hrnku pískového cukru,250g hery nebo ramy,3 lžíce kakaa,3 lžíce rumu,1 prášek do pečiva,1 vanilkový cukr,2 vejce,strouhaný kokos.
V kastrolu dobře rozmícháme vodu,pískový cukr,heru nebo ramu,kakao a rum a necháme přejít varem.Z prochladlé tekuté směsi odlijeme 3/4 hrnku na polití moučníku.V míse promícháme polohrubou mouku s práškem do pečiva a vanilkovým cukrem,přidáme vejce,vlijeme zbytek vlažné směsi a promícháme.Těsto rozetřeme na vymaštěný plech a upečeme.Ještě horký moučník polijeme směsí kterou jsme nechali odloženou v hrnku.Moučník můžeme taky posypat kokosem