Spinal Touch

Metoda Spinal Touch [spajnl tač] je velice jemná doteková terapie, která slouží ke korekcím posturálních pokřivení (pokřivení postoje). Využívá k tomu jemných a pro klienta většinou příjemných doteků na bodech, které se nacházejí na hýždích, zádech, krku a hlavě.

V průběhu provádění metody Spinal Touch dochází k okamžitému hlubokému uvolnění svalů a vazů v okolí páteře, což umožňuje i relaxaci páteře samé i jejího okolí. To umožňuje v průběhu provádění terapií Spinal Touch korekci posturálních změn páteře a jejímu samovolnému narovnání do pozice, která je pro tělo přirozená.

Terapie sama působí velmi na likvidaci stresu a napětí těla a vůbec zátěže pro tělo spojené s tětmito faktory. Dochází k uvolňování toxinů a laktátů ze svalů a organizmus může lépe regenerovat. Navíc korekce postoje umožnuje organismu v průběhu dne více relaxovat a tak se zbavovat metabolických produktů, které vznikají při běžné denní stresové zátěži.

Korekcí postoje dochází ke změnám polohy vnitřních orgánů a jejich uvolnění, ty pak mohou lépe regenerovat a vykonávat svou funkci. Za zmínku stojí i vliv terapie Spinal Touch na meridiánový systém a velmi silnou souvislost postoje těla s psychikou a naším nervovým systémem.


Pro koho je terapie Spinal Touch určena?

Terapie Spinal Touch využívá silnou inteligenci těla a posiluje jeho samoléčebné schopnosti. Aktivuje se celý sled na sebe navazujících změn, které jsou vždy přísně individuální a závisí na zdravotním stavu každého klienta. Lze říci, že tělo si řídí celý proces do velké míry samo a Spinal Touch pomáhá tam, kde je právě problém či disharmonie. Postupně rovná páteř, držení těla a mírní a odstraňuje bolesti zad, zlepšuje funkci vnitřních orgánů a má velký vliv na psychiku i nervový systém.

Spinal Touch je rychlá neinvazivní metoda, která může každému pomoci zmírnit stress a napětí a která může pomoci zbavit se zdravotních problémů a zlepšit zdravotní stav.

--------------------------------------------------------------------------------

Indikace terapeutické metody Spinal Touch:

Vychýlení, ztuhlost a záněty obratlů, stres, úzkostlivé stavy, migrény, artritida, chronická únava, ztuhlost ramen a krku, problémy s krční páteří, bolesti kloubů, kyfóza, lordóza, roztroušená skleróza, mravenčení v končetinách, astma, bolesti zádového svalstva, bolesti páteře, poruchy rovnováhy, problémy během těhotenství a po něm, skolióza, tenisový loket, poruchy vidění, nepravidelné vyměšování, hučení v uších, zranění ze sportu… aj.